עיצוב הבית באמצעות וילון ופינות אוכל


כשאנחנו רוצים לעצב את הבית שלנו, לא משנה אם מדובר בבית גדול או קטן, חלק משמעותי בתהליך העיצוב תופסת פינת האוכל. לכאורה מדובר בפינה קטנה ולא מרכזית כמו הסלון או המטבח, אך בלא מעט בתים מדובר באזור ייחודי שיכול לתפוס את העין באופן מיידי. זו הסיבה שאנשים משקיעים זמן וכסף רב ברכישת פינת אוכל ייחודית ובעיצוב אשר סביבו.

ניקח למשל פינת אוכל סטנדרטית, מדובר בשולחן סביבו יושבת כל המשפחה לארוחת ערב או לארוחות שישי ושבת. בדרך כלל מדובר בפינת אוכל שממוקמת בין הסלון למטבח, כאשר בלא מעט בתים מדובר על פינת אוכל שנמצאת במרחב שבתוך הסלון. אם מדובר על מטבח פתוח הרי שפינת האוכל מהווה את החלל אשר מפריד בין הסלון למטבח.

כיצד אפשר לעצב פינת אוכל

ישנן כמה אפשרויות לעיצוב פינת אוכל. האפשרות העיקרית היא כמובן להשתמש בשולחן ובכיסאות כאלמנט עיצובי ראשון ויחידי. כלומר לא ליצור שום דבר ייחודי לידם, פשוט להציב את השולחן והכיסאות במקום שתופס את העין. במקרה כזה יש לרכוש שולחן ייחודי, זה יכול להיות שולחן עץ מלא וכבד, שולחן זכוכית מרשים. צריך לזכור מאחר והשולחן מהווה את הבסיס העיקרי לעיצוב, אי אפשר להשתמש בשולחן פשוט. הסיבה לגישה כזו של עיצוב, היא הרצון להבדיל ולהבליט את השולחן על חשבון שאר האלמנטים בפינת האוכל.

אפשרות אחרת היא להוסיף סביב השולחן אלמנטים עיצוביים שונים. כך למשל, וילון יפה. זה יכול להיות וילון לבן שקוף אשר מסתיר ולא מסתיר את מה שקורה בחוץ, וזה יכול להיות וילון עם רקמה או סריגה ייחודית. במקרה כזה, אין צורך לרכוש שולחן יקר, אלא מוטב לרכוש שולחן שישתלב עם הוילון בצורה יפה. בשביל ליהנות כאן מעיצוב ייחודי ומתאים, רצוי להשתמש בתוכניות הדמייה שמאפשרות לראות כיצד השולחן ישתלב עם הוילון ועם אלמנטים אחרים בפינת האוכל.

מלבד וילון יפה, אשר מלבד עיצובו הרי שיתרונו הגדול שניתן להחליפו בכל עת בוילון אחר, ניתן להיעזר גם באמצעים אחרים, למשל, פרחים, פסלים, תמונות, שידה יפה שתקשט את המקום ועוד. מה שחשוב הוא ליצור עיצוב מסודר, כלומר עיצוב שסך כל החלקים ישלימו אחד את השני, ומצד שני, ששום אחד מהגורמים לא יבלוט על חשבון השני, ולא יפגע בנוחות של האנשים אשר סועדים סביב השולחן. כך נהנה גם מפינת אוכל מעוצבת וגם מתחושה נוחה בזמן הארוחה.