שימוש בוילונות גם מחוץ לבית


אנשים רבים מתקינים וילונות בבתיהם המאפשרים לבני הבית להחשיך את הבית, לצור פרטיות, לשחק עם כמות האור אשר ממלאה את החדרים ועוד. כמו כן, הוילונות מוסיפים אווירה לבית.

ניתן לבחור בוילונות בצבעים ומרקמים שונים ולהביע את הסגנון האישי של בני הבית ובאמצעות המגוון הנרחב של סוגי הוילונות (וילונות גלילה, וילונות מעץ, וילונות מבדים שונים- כמו למשל: אורגנזה, פשתן, משי ועוד), יכול כל אחד לבחור בוילון שמתאים לאופיו, צרכיו, עיצוב ביתו וסגנונו האישי.

אז איפה עוד אפשר להתקין את הוילונות?

וילונות לחנויות, משרדים ומפעלים

נוסף על השימוש הביתי בוילונות ניתן להיעזר בהם במקרים נוספים ולהתקין אותם בחנויות, מפעלים ומשרדים. וילונות גלילה שיותקנו במשרד או בחנות יקנו למקום מראה מסודר ומקצועי. מעבר לזאת הם לא יצברו הרבה אבק, הם נוחים להזזה, קל לנקות אותם וניתן לרכוש אותם במגוון גדלים, צורות ורמות אטימות.

מומלץ ביותר להתקין וילונות חשמליים משום שהם אסתטיים ותורמים למראה החלל, נוחים לשימוש ומשום שהם עובדים באמצעות מנוע משוכלל וחוסכים כספים. כמו כן, אפשר לרכוש וילונות חשמליים שמכילים חיישן צל או חיישן אור שמזהה את העוצמה של האור ובמידת הצורך סוגר את הוילונות.

וילונות לרכבים

באמצעות וילונות ברכב יכולים הנהגים הפרטיים והנהגים המסחריים למנוע סינוור שעלול לפגוע בנהיגה- לסכן את הנהג והנוסעים ולפגוע בחוויית הנסיעה. באמצעות הוילונות יוכל הנהג לנסוע באופן בטיחותי יותר וחווית הנסיעה לא תפגע.

הוילונות שמיועדים לרכבים שונים מהוילונות שמתאימים לבתים- הם מגיעים בגדלים קטנים באופן יחסי- כך שהגודל מגיע לכמה ס"מ לכל היותר וניתן להשתמש בהם במושבים שנמצאים מקדימה ומאחורה. בחלק מהרכבים אפשר להתקין את הוילונות על גבי השמשה האחורית.

הבדל נוסף בין הוילונות שמיועדים לבתים והוילונות שמיועדים לרכבים הוא הבד של הוילון- בד הוילון של הרכבים הינו בד חסין בפני השמש והוא יכול לספוג קרניים ישירות למשך זמן רב. ברוב המקרים הבד עבה אך ניתן לרכוש גם בד עדין יותר. יש לציין כי הבד מכניס מעט אור אשר מחמם את הרכב כאשר מזג האוויר קר. את הוילונות ניתן לכבס ולשטוף בקלות. *לפני התקנת הוילון יש לבדוק האם ההתקנה מאושרת על ידי משרד התחבורה.

וילון לפרגולה

ניתן למצוא פרגולות מגוונות בבתים רבים. לפרגולות יש יתרונות רבים- ביניהם: הן מאפשרות לבני הבית ליהנות מישיבה בחוץ ואירוח חברים ובני משפחה בכל חודשי השנה, הן עשויות לשפר את מראה הבית ועוד. באמצעות התקנת וילונות לפרגולה ניתן להפוך אותה לאסתטית ופונקציונאלית עוד יותר ולאפשר ליושבים מתחת לפרגולה ליהנות מהצללה, לאזן את תאורת האור כך שלמשתמשים תהיה בקרה מלאה והם יוכלו לווסת את כמות האור אשר נכנסת לחלל ועוד. כמו כן, יוכלו המשתתפים להפעיל את הוילונות באופן ידני, סולרי או חשמלי. וילונות העתיד עשויים לווסת את צפיפותם בהתאמה לכמות האור ולכלול הגדרות שימוש שיתאימו למזג אוויר קיצוני. במידה ורוכשים וילון לפרגולה חשוב לבחור בוילון בעל עמידות בפני קור וחום כך שהוילון יהיה עמיד גם כאשר יש רוחות חזקות. ניתן לרכוש את הוילונות במגוון בדים, מידות, רוחב וצבעים.

וילונות לבמת התיאטרון

חלק מהוילונות החשמליים שמיועדים לבמות הינם גדולים ביותר ועשויים להגיע לרוחב של 12 מטרים וגובה של 5 מטרים. הוילונות יוצרים רושם עז על הצופים והם חלק בלתי נפרד מחוויית  הצפייה בהצגה. כמו כן, הוילונות מאפשרים לשחקנים להחליף בגדים ולעובדי הבמה לשנות את התפאורה.

כאשר רוכשים וילון לתיאטרון יש לבחור בגוון, בעיצוב ובגודל המתאים ולוודא כי הוא חסין אש. וילון חסין אש עבר תהליך כימי שמונע מהאש להתפשט ולסכן את הסובבים. בדים שמעכבים בערה הינם בדים שהוטבלו והושרו בחומר מיוחד שלא יורד לאחר שטיפות- כך שבמידה והוילון יגע באש היא תכבה. יש לציין כי לא ניתן למצוא בדים שלא ידלקו או יתכלו אך וילון חסין אש יפחית את משך זמן הבערה וימנע אסון קשה עוד יותר.