התאמת וילונות לחדר השינה


חדר השינה או "הממלכה" הפרטית שלנו, מקום המפלט שלנו משמש לא רק כמקום להניח עליו את הראש בסופו של יום, אלא המקום להירגע, להיטען באנרגיה, להוות מקום אינטימי וזוג ועוד. כולם כבר יודעים כי חדר שינה מפנק, מעוצב ונינוח הוא מפתח לימים שקטים ושמחים. מרבית תשומת הלב הולך כמובן לעיצוב החדר, אך רבים שוכחים בתוכו את מקום וחשיבות הווילונות.

בחירת וילונות לחדר שינה

וילונות בחדר שינה יכולים להוסיף יופי, ונופך רומנטי וייחודי, אלו יוצרים בחדר השינה אווירה קסומה ונעימה במיוחד. כמו בשאר חדרי הבית, הדרך הטובה ביותר לייצר אווירה, היא באמצעות פריטים שונים, כאשר לווילון תפקיד מרכזי ומשמעותי. התאמת הווילונות לחדר השינה היא הצהרה לגביי חשיבותו של החדר. בחירת הווילון היא למעשה בחירת סוג בד, גוון בד וסוג ווילון. בחירת הווילונות נגזרת מהעיצוב הכללי של חדר השינה, שזה כמובן טעמו האישי והייחודי של כל אחד ואחת מאיתנו. הווילונות בחדר השינה משחקים תפקיד מפתח במראה ובעיצוב, מומלץ על מראה איכותי, מרגיע, קלאסי ויוקרתי, כזה המשתלב בהרמוניה שאמורה להיות בחדר השינה. התאמת הווילונות לחדר שינה צריכה להמשיך קו עיצובי הנמצא כבר בשאר חלל החדר, לכן מומלץ להתאים גוונים, ולגבש סגנון אחיד או דומה בשילוב עם יתר הפריטים והאביזרים בחדר, כמו מיטה, צבע קיר, דלתות ,ארונות וכו'. בנוסף, ווילונות בחדר השינה צריכים להיות מותאמים לצרכים, גודל הווילון, כיוון פתיחת החלון, איכות ההצללה ופרמטרים נוספים הנגזרים מהצרכים של כל אדם.

11-1

סוגי וילונות

ישנם כמה וכמה סוגי ווילונות המתאימים לחדר השינה. ווילונות דו או תלת שכבתיים, סוג זה מעניק הצללה הדרגתית, בהתאם לצרכים המשתנים. לעומת ווילון חד שכבתי, ווילון בעל כמה שכבות מעניק פתרון עיצובי, שימושי ונוח, בין הצללה חלקית להצללה הרמטית.

ווילונות חשמליים, מאפשרים שליטה מלאה בכמות האור הנכנסת לחדר, ויוצרת בידוד לאורך כל עונות השנה.

ווילונות הסתה, הינם מוכרים ונפוצים מאוד, מאפשרים שליטה כל כמות ההצללה באופן נוח.

 

התאמת ווילונות לחדר השינה הוא פרט עיצובי שיש להשקיע בו, בשונה משאר הבית, חדר השינה הוא בעל אווירה מעט שונה, רומנטית, קלאסית ואף קיטשית מעט. חדר שינה מעוצב אינו דורש השקעה אדירה, אלא רק מחשבה וקצת טאצ' בעיצוב, ותקבלו מקדש פרטי, מעוצב, רגוע ואינטימי. חשוב לבחור את הווילון בהתאם לקו העיצובי הכללי של חדר השינה, על מנת לדבר בשפה אחידה ולשמור על הרמוניה.