ניקוי וילונות תקופתי כאבן יסוד


אנחנו מצויים בשגרה יום יומית המכילה סדר יום בנאלי, קמים בבוקר ושותה כוס קפה, יש המגדילים ראש וגם אוכלים ארוחה קלה, משם לרוב ממשיכים לעבודה או ללימודים, לעיתים מסיעים את הילדים לגנים ולבתי הספר, וכך היום מתגלגל. בסופו של יום, לאחר שסיימנו את יום העבודה תשושים אך מרוצים, אין לנו הרבה זמן לעשות דברים נוספים, ולרוב אין לנו גם מקום פנוי ב-"הארד דיסק" שלנו ובמחשבה לדברים שאינם חלק מהרוטינה הקבועה. אולם, אנו כן דואגים לטפל "במקרי קיצון", כמו למשל להזמין אינסטלטור כאשר המים אינם יוצאים מהברז, או לכל בעל מקצוע כאשר אנו מרגישים שאנו לא יכולים להמשיך בשגרת חיינו אילולא נטפל בבעיה ובהקדם.

למה בעצם לבצע ניקוי וילונות?

הבעיה האמתית מתחילה כאשר אנו מגיעים למצב של הזנחה, בו אנו שקועים עמוק מדיי בשגרה היום יומית, ולא משקיעים בדברים נוספים ובכך יוצרים בעיות קשות יותר בעתיד. אם הדבר אינו מושרש אצלו מבית אב, או אם לא מדובר במקרה קיצון ברמה התודעתית שלנו, אנו לא נדאג לטפל בזה. ומדוע חשוב להבין זאת? מכיוון שעל אותם מקרים של הזנחה, או חוסר מודעות, נמנית גם החשיבות של ניקוי וילונות תקופתי. הווילונות שלנו תלויים להם בסלון ובחדרי השינה באין מפריע, ואנו מצדינו רואים בהם דבר טריוויאלי.כמו כן, ארונות בגדים, שאנחנו נשכחים מהחלק העליון שלו, שמתלמא אבק עבה כל שבוע , שבועיים שעוברים בלי ניקיון. אולם, הם לא טריוויאליים כלל וכלל, כשם שלווילונות שלנו יש תפקיד חשוב ועלינו לטפל בהם ולנקות אותם באופן סדרתי.

ניקוי וילונות

 

הזמן הנכון לנקות את הוילון

נסו לקחת רגע ולחשוב, מתוך זמן השהייה שלכם בבית, כמה זמן מתוכו אתם נמצאים בקרבתם של הווילונות בביתכם? שהרי, מרגע הגעתכם לבית אתם נמצאים בעיקר בסלון ובחדר השינה, והם המקומות העיקריים בהם ישנה תנועה אנפה של בני הבית, והם המקומות בהם אתם נמצאים רוב זמנכם. מה בנוגע לבריאות שלכם? ובכן, וילונות צוברים הרבה מאוד אבק, וקרדיט האבק היא אינה משהו שאתם רוצים לנשום כל כך הרבה, או במקרה שלנו – כל יום ביומו, במשך כל השעות שאנו נמצאים בבית. ווילונות נוטים לצבור את מרבית האבק והלכלוך בבית, ולכן חשוב מאוד לנקות אותם תמיד, ולבצע ניקוי ווילונות תקופתי. האם אתם אלרגיים לאבק? יכול מאוד להיות שאתם עומדים לשדרג את חייכם באופן כה פשוט ומידי, אם רק תפנו לחברה לניקוי ווילונות לעשות את זה עבורכם.

מהי חשיבות של ניקוי וילונות

כאמור, החשיבות בניקוי וילונות הינו ברור, אבל כמו שגם ברור לנו שאנו צריכים להתחיל דיאטה או לעשות ספורט, זה לא נמנה בסדר היום שלנו, ולא מוצג לנו כמצב קיצון בו אנו צריכים לטפל באופן בהול. וכאן אנו צריכים להתעשת, ולהבין כי המשימה פשוטה מאוד, זה לא משהו שאנו צריכים לחשוב עליו כל יום, אלא רק להכניס לתודעה שלנו, ולבצע כל פרק זמן מסוים ניקוי יסודי לווילונות בביתנו. ברגע שנגדיל לעשות זאת, ונבין את ההבדל, זה כבר יבוא לבד.