טיפים לבחירת מתנות


כולם מכירים את ההתלבטות הזו: האם לבקר את היולדת בבית החולים או בבית? לכל החלטה יש יתרונות וחסרונות משלה אבל דבר אחד בטוח – בשום פנים ואופן אסור לבוא בידיים ריקות וחייבים להביא מתנה כלשהי. קחו בחשבון שלא תמיד מציינים את האירוע באופן פומבי (ברית, בריתה וכו') מה שהופך את הביקור שלכם אצל היולדת למשמעותי במיוחד.

מכיוון שלידה היא אחד הרגעים המרגשים בחיים של כל אישה, צריך לבחור במתנה שמסמלת בצורה הטובה ביותר את המעבר לאימהות לאחר 9 חודשי ציפייה, תקווה ודאגה. איך עושים את זה בהצלחה? לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לרכוש את המתנה המושלמת ליולדת. ולא משנה אם מדובר בילד הראשון, השני או העשירי כי לכל תינוק מגיעה קבלת פנים חמה.

טיפ ראשון – חישבו פרקטי

כל יולדת מקבלת הרים של פרחים ושוקולדים אבל המתנות הפרקטיות הן אלו שייחרטו בזיכרון. אין חלילה הכוונה שתוותרו על האסתטיקה במתנה לתינוק שנולד או לאמו, אבל מומלץ לשלב בין השניים. למשל, להזמין מצעים בעיצוב אישי שנושאים את שם הרך הנולד ושיהיו בצבע המגדרי הנכון (אין מה לעשות – ורוד לבנות ותכלת לבנים זו עדיין ההעדפה הרווחת למרות הכל).

טיפ שני – תהיו מקוריים

גם כאן כדי שהמתנה שלכם תיזכר ולטובה כדאי שתלכו על רעיון יוצא דופן, כלומר משהו שאף אחד אחר לא חשב עליו קודם. משהו שיעביר את השמחה וההתרגשות שלכם בצורה הטובה ביותר. למשל, חבילות לידה יצירתיות וייחודיות בהתאמה אישית עם מילות ברכה אותנטיות שלכם או פריטים מעוצבים לדר התינוק כמו תמונות, וילונות, אהילים וכו'. אם תקחו את זה בתור הזדמנות לתת טאץ' משלכם השמיים הם הגבול.

טיפ שלישי – אל תשכחו את שאר המשפחה

אחד הדברים שנוטים לעשות הוא להתרכז ביולדת וברך הנולד ולשכוח את שאר בני הבית. הצטרפות של תינוק לבית היא אירוע משמח לכולם – מה שאומר שצריך לכלול במתנה לתינוק שנולד ולאימו גם את האחים, האב ואפילו הסבים. איך עושים את זה? בוחרים במתנה שתעלה חיוך על שפתי כולם. למשל, חולצה לאחים הבכורים שטוענת "אני הייתי פה קודם…".

טיפ רביעי – קחו את הזמן

בחירת מתנה ליולדת היא לעיתים עניין שחייב להיעשות מהר. למשל, תוך 7 ימים כדי להספיק לברית או תוך חודש כדי להספיק לפדיון הבן. מכיוון שכולנו אנשים עסוקים שמג'נג'לים בין הבית לעבודה (וחוזר חלילה) הפתרון הוא לקחת את הזמן. אין הכוונה להביא צ'ק במקום מתנה (זה הכי לא אישי ומקורי שאפשר) אלא להיעזר באינטרנט.

כך תוכלו למצוא את המתנה הראויה בזמן הפנוי שלכם, לחסוך התרוצצויות בין חנויות שונות ולהבטיח שאתם מכבדים כראוי את המאורע החגיגי והמשמח. ואגב, רכישה דרך האינטרנט מאפשרת לעיתים גם לשלוח את המתנה ליולדת ישירות – מה שאומר שאתם חוסכים לעצמכם את השאלה אם להגיע לבית החולים או לביתה הפרטי. שתי ציפורים במתנה אחת.